text.skipToContent text.skipToNavigation
Continental 165/70R14C 89/87R TL VanContact WinterIDMK-23131
Нашата најниска цена
8.930,00 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Сите гуми во нашата понуда се произведени во 2014 и 2015 година.
Испораката на сите гуми е бесплатна во цела Македонија, до секој град и населено место.
Во цената на гумите не се вклучени и фелните.
Сезона Зимска
Ширина 165mm
Висина 70
Дијаметар 14
Индекс на носивост 89
Тип на возила Комби возило
Бренд Continental
Тип на производ Автомобилски гуми