text.skipToContent text.skipToNavigation
GOODYEAR Excellence XL FP 275/40 R20 106YIDMK-42635
16.990,00 ден
Нашата најниска цена
11.893,00 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Со најпознатиот американски производител на пневматици Goodyear ќе имате удобно возење секој ден и на секое место.


Брендот е основан уште од далечната 1898 година. Континуираното усовршување и подобрување на својствата на гумите е главната цел на која се темели мисијата на овој врвен производител.


Image

Сезона Летна
Ширина 275mm
Висина 40
Дијаметар 20
Индекс на носивост 106
Тип на возила Лично возило
Бренд Good Year
Тип на производ Автомобилски гуми