text.skipToContent text.skipToNavigation
GOODYEAR ULTRA GRIP 175/65R15 84T MSIDEK000038060
5.850,00 ден
Нашата најниска цена
4.095,00 ден
Високо квалитетниот бренд за гуми GOODYEAR со својата понуда во премиум сегментот на зимски пневматици, е достапен за сезона 2017/2018 со најпримамливи цени.
Тестовите ( ADAC Tyre Test http://b...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 29.05.2019

Високо квалитетниот бренд за гуми GOODYEAR со својата понуда во премиум сегментот на зимски пневматици, е достапен за сезона 2017/2018 со најпримамливи цени.
Тестовите ( ADAC Tyre Test http://bit.ly/2g95Wcm ) покажуваат врвни резултати за зимските гуми на GOODYEAR со добро познатата шара "UltraGrip 9" која одлично се снаоѓа во временски услови на снег, вода, и мраз.
Сезона Зимска
Ширина 175mm
Висина 65
Дијаметар 15
Индекс на носивост 84
Тип на возила Лично возило
Бренд Good Year
Тип на производ Автомобилски гуми