text.skipToContent text.skipToNavigation
General Tire ALTIMAX COMFORT 215/60 R16 99VIDMK-43353
Нашата најниска цена
5.050,00 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Производител: GENERAL TIRE
Сезона: Летна
Вид на возило: Автомобил
Ширина: 215
Висина: 60
Дијаметар: 16
Индекс на носивост и брзина: 99V
Сезона Летна
Ширина 215mm
Висина 60
Дијаметар 16
Индекс на носивост 99
Тип на возила Лично возило
Бренд General Tire
Тип на производ Автомобилски гуми