text.skipToContent text.skipToNavigation
HANKOOK W442 - 165/60 R14 79T XLIDMK-10529
Нашата најниска цена
4.020,00 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Гумите на Hankook претставуваат идеална комбинација на економично возење и долг животен век. Избалансирано возење со прецизно синхронизирано управување на воланот ја прават токму оваа гума најдоброто решение.
Сезона Зимска
Ширина 165mm
Висина 60
Дијаметар 14
Индекс на носивост 79
Тип на возила Лично возило
Бренд Hankook
Тип на производ Автомобилски гуми