text.skipToContent text.skipToNavigation
Riken 185/55 R15 82T SNOWTIME B2IDEK000038475
3.758,00 ден
Нашата најниска цена
2.631,00 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 22.04.2019

Зимски гуми кои се меки и наменети за сите возила за во зимски услови. Имаа одлични перформанси во врнежливи и снежни услови и обезбедуваат мала потрошувачка на гориво. Во некои димензии се наоѓаат во првите пет најквалитетни гуми за оваа зимска сезона.
Сезона Зимска
Ширина 185mm
Висина 55
Дијаметар 15
Индекс на брзина T
Индекс на носивост 82
Бренд Riken
Тип на производ Автомобилски гуми