text.skipToContent text.skipToNavigation
GORENJE BO7530CLI Вградна рерна ClassicoIDEK000256159
Цена
18.890  ден
Технички карактеристики на GORENJE BO7530CLI Вградна рерна Classico: Енергетска класа: А Боја: Слонова коска Боја на рачката: Боја на рачката златна Материјал на управувачката плоча: Лакиран мет...

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 16.07.2020

Технички карактеристики на GORENJE BO7530CLI Вградна рерна Classico: Енергетска класа: А Боја: Слонова коска Боја на рачката: Боја на рачката златна Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал Употреблив волумен на рерната: 71 l Мултифункционална рерна (BigSpace) - 71 l Најголема употреблива површина за печење (SiperSize) Максимална површина на тавата за печење: 1.316 cm² Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува HomeMade Plus облик на рерната: HomeMade Plus облик на рерната Совршен грил (PerfectGrill) Механичко управување Облик на копчињата: Ергономски копчиња Електронски програмски тајмер со аналоген дисплеј Начини на загревање: Долен и горен грејач Горен и долен грејач со вентилатор Инфра грејач Инфра грејач со вентилатор Долен грејач со вентилатор Мал инфра грејач Oдмрзнување (Defrost) Чистење со AquaClean функција Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm) Класична шарка на вратата Осветлување 1 длабока емајлирана тава за печење 1 плитка емајлирана тава за печење Решетка на рерната 1x жичани водилки Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување Динамичко ладење на рерната (DC DynamicCooking) Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor) Чистење со AquaClean функција Силвермат-емајл (SilverMatte) Потрошувачка на електрична енергија: 0,81 kWh (вентилаторска), 0,94 kWh (конвенционална) Моќност на инфра грејачот: 2.700 W Димензии (ШxВxД): 59,7 × 59,5 × 54,7 cm Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,5 × 69,1 × 68 cm Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,8 × 58,3-60 × 55 cm Нето тежина на апаратот: 29,9 kg Бруто тежина на апаратот: 34,2 kg Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W Приклучна моќ: 2.700 W Код: 732969 EAN Код: 3838782322112

Тип на печка Електрична
Енергетска класа А
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Тип на производ Шпорети