text.skipToContent text.skipToNavigation
CARRIER 42EQV050M [5.0KW} инвертер системIDEK000005912
Нашата најниска цена
63.990,00 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Ѕиден (hi wall) inverter клима уред, со интелегентно управување PWM и PAM модулација тип: CARRIER 42EQV050M / 38EYV050M XPower Gold наменет за одржување на термичките параметри при климатизација на простори, AUTORESTART опција, можност за самодијагностицирање при дефект, високо ефикасна hybrid digital инвертерска технологија со најнова twin-rottary (50,60) компресорска технологија, предвиден за ѕидна монтажа.
Бренд Carrier