text.skipToContent text.skipToNavigation
CARRIER 42EQV035M [3.5KW} инвертер системIDMK-48405
Нашата најниска цена
43.300,00 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Ѕиден (hi wall) inverter клима уред, со интелегентно управување PWM и PAM модулација тип: CARRIER 42EQV035M / 38EYV035M XPower Gold наменет за одржување на термичките параметри при климатизација на простори, AUTORESTART опција, можност за самодијагностицирање при дефект, високо ефикасна hybrid digital инвертерска технологија со најнова twin-rottary (50,60) компресорска технологија, предвиден за ѕидна монтажа.
Капацитет на ладење (kW) 3,5
Капацитет на греење (kW) 4,2
Бренд Carrier
Тип на производ Клима